Březen 2010

2.kapitola

9. března 2010 v 22:26 | Felis
Tak po dlouhé době konečně něco přibylo. Moc se omlouvám, protože jsem buď neměla čas, nebo mi nešel počítač a nebo se mi prostě nic nechtělo psát. Omlouvám se. Jinak mám pro vás dobrou zprávu! Na blog bude přidávat články i Lizzy, která teď začíná psát a za nějaký čas sem přibyde i její dílo a která mi bude (mořná) kreslit obrázky k povídkám. Jeden nádherný obrázek Rose už od ní mám, ale ten dám až k další kapitole.

Tuhkle kapitolu věnuji těm co napsali k minulé konentář (Likvidator, Scarlett, Wocas, Jarwis, SasQa) a taky Lizzy.

Snad se bude kapitolka líbit :D

Felis


2.kapitola
Smaragd
Rose vstala od stolu a oblékla se. Za chvíli měla přijít její teta, tak se rozhodla, že jí pude naproti. Otevřela dveře a ztuhla. Na rohožce před dveřmi ležela vyhublá černá kočka.
Vzala kočku do náruče a donesla ji domů. Nevěděla, co má děla, tak ji položila na pohovku a čekala na tetu Hermionu. Ta po chvíli dorazila. Byla sice lékouzelnice, ale o zvířatech nevěděla vůbec nic, proto opatrně dala kočku do přepravky a spolu s Rose se přemístili na příčnou ulici. Šli do krámku, kde se prodávají zvířata. V obchodě pracovala Hermoinina kamarádka, která je výborná zvěrolékařka.
"Ahoj Hermiono. S čím ti můžu pomoci?"
"Clariso. Rose našla před domem tady tu kočku. Je v mizerném stavu. Pomůžeš nám?"
"Jistě." Řekla a vytáhla kočku ven, aby se na ni mohla podívat. "Sedněte si. Bude to déle trvat." Řekla a ukázala na křesla v rohu obchodu. Poté se dala do vyšetření kočky. Trvalo to asi hodinu. "Tak a je hotovo. Nechám si tady tu kočku ještě dva dny, protože je velice podvyživená a má něco se srstí a další problémy. Přijďte si pro ni za dva dny ano??"
"Clariso a co jsme to dlužni?" zeptala se Hermiona
"Nic. To bylo za to, jak ty jsi mi před rokem pomohla."
"Děkuji moc. A ještě něco. Rose za rok nastupuje do Bradavic. Myslíš, že by ta kočka mohla jít s ní?"
"Je to kocour. Nevím, jestli je vhodný, ale pokusím se to za ty dva dny zjistit." Řekla Clarisa a Hermiona s Rose odešly. Na dnešní den měly naplánovanou návštěvu Azkabanu. Rose se už moc těšila. Bude to poprvé co ho uvidí. Dnes je to půlrok, co jí maminka řekla pravdu a co zemřela. Všechny vzpomínky, co jí maminka dala už viděla a tak se těšila, až bude mít vlastní vzpomínky na tátu. Hermiona je přemístila před Azkaban, ale něco nesedělo. Bylo tam moc lidí. Rose s Hermionou se vydaly k jednomu bystrozorovi, aby zjistili, co se děje.
"Můžu se vás zeptat, co se tady děje?"
"Vězeň z cely 113 utekl."
"Kdo byl v cele 113?" zeptala se Rose
"Harry James Potter." Odpověděl bystrozor. "Takže se mu to přece jen povedlo. Máma říkala, že se o to pokouší, ale já ji moc nevěřila. Nevěřila jsem, že je možné utéct z tak střeženého vězení." Přemýšlela Rose.
Po dvou dnech si Rose šla s tetou pro kocoura. Byl krásný den a Rose se už těšila, až si nového společníka donese domů. Vždy si přála kočku, ale její děda s kterým bydlela žádnou nechtěl. Dorazili tan ve dvě hodiny odpoledne.
"Ahoj Craliso, tak jsme taky." Řekla teta Hermiona a Clarisa odešla pro kočku. Donesla ho v přepravce a položila ho na pult.
"Už by měl být v pořádku. Musí dostávat často jídlo v malých dávkách, aby přibral. Je hrozně podvyživený. A do Bradavic může. Nejspíš to nevíte, ale zvířata co se tady prodávají mají nějaký magický původ. Třeba sovy, které jsou nejprodávanější musí mít část magické krve, aby našly majitele dopisu. To stejné je i u ropuch a koček,i když ropuchy a kočky se na přepravu pošty moc nepoužívají, protože jsou moc pomalé. Tenhle kocour má magickou krev a jádro, jako třeba jednorožec. Je to neobvyklé, že je jeho magie na takové úrovni. Dokonce rozumí lidské řeči, jak jsem stihla zjistit a možná bude umět i něco jiného, ale to musíte zjistit vy časem." Řekla a usmála se.
"Moc ti děkujeme Clarisso a kdybys potřebovala s něčím pomoct, víš kde mě hledat." Řekla Hermiona a s Rose, která nesla klec s kočkou odešli z obchodu.
"To jsem nevěděla, že poštu můžou doručovat i kočky a žáby." Řekla Rose, když procházeli Příčnou ulicí.
"Já jsem o tom někde už četla. Nejspolehlivější jsou žáby, protože jsou nenápadně, ale jsou moc pomalé, tak se moc nepoužívají. Další je kočka a nakonec sova, která je nejrychlejší, ale je nápadná." Řekla Hermiona a přemístila obě domů. Tam Rose pustila kocoura, aby se podíval po svém novém domově a začala mu vymýšlet jméno. Hermiona odešla k sobě domů.
"tak jak se budeš jmenovat?" kocour se na ni otočil a podíval se jí do očí zelenýma kukadlama. "Mourek?" kocour nevypadal moc nadšeně, tak pokračovala ve vymýšlení. "Tlapka? Hmmm Mikeš? Bertík? Jonatán? Čertík? Carlos? Zeus? Florián?" Rose začínala být naštvaná, protože jí docházeli nápady a mu se pořád nic nelíbylo. "MICKA!!" kocour vykulil oči a otočil se k ní zády. Pak ji něco napadlo. "Budeš smaragd." Kocour se na ni otočil s otázkou v očích. "Máš nádherné smaragdové oči jako já a mě nic jiného nenapadlo." Řekla a Smaragd se jí otřel o ruku, a tak ho začala hladit. "A protože je smaragd hrozně dlouhé, budu ti říkat Ragu." Řekla s úsměvem a začala dělat večeři, na kterou měl přijít i dědeček.
13. března jsme slavili moje narozeniny u Weasleyových. 1O let. Ještě rok budu moct do Bradavic! Už se moc těším. Rag se u mě zabydlel poměrně snadno. Už i trochu přibral, ale pořád vypadá vychrtle. Však se to po nějaké době spraví.
Děda se taky poměrně rychle smířil s tím, že u nás bude bydlet i Smaragd. Sice ho zezačátku pořád sledoval a kdybych pradědovi nesebrala hůlku, tak by ho jistě i proklel. Teď už jenom v jeho přítomnosti je ostražitější, ale to se časem spraví.
Někdy mě na Ragovi, ale děsí, že mi rozumí. Často si s ním povídám a svěřuji se mu s největšími tajnostmi, ale když si pak vzpomenu, že mi rozumí, tak toho okamžitě nechám.
A taky mě hrozně mrzí, že se táta neukázal. Nikde o něm nejsou žádné informace což je na jednu stranu dobře, alespoň ho nechytili, ale nadrbou špatně, protože o něm nic nevím. Když jsem se s tím svěřila dědovi, tak říkal, že asi taťka neví jak jsem zareagovala na pravdu. Ale říkal taky, že se jednou, až bude v normálním stavu vrátí. To "v normálním stavu" jsem pochopila z maminčiných vzpomínek, kde byl táta v Azkabanu. Byl na tom opravdu příšerně.
Za týden nastoupím do Bradavic. Už se moc těším!! I Smaragd se těší. Neustále pobíhá po domě a provokuje dědu tím, že mu stěhuje a schovává jeho věci a děda je pak týden nemůže najít, než se záhadně objeví na tom místě, kde byly předtím. Je poměrně sranda pozorovat pobavenou kočku a zuřícího pradědu.
Na Příčné jsem byla s Weasleyovými. Nakoupila jsem si hábity, učebnice, brky, inkousty a nový kufr. A taky jsem koupila granule pro Raga a novou klec, ve které se bude cítit pohodlněji. I tak z toho nevypadal nadšeně. Peníze jsem si vzala z tátovým trezoru, protože peníze od maminky už došly a od pradědy jsem si půjčovat nechtěla.
Do Bradavic pojedu se Simonou Bonesovou, Lily a Jamesem Weasleyovými. Už se moc těším. Teta mi často vyprávěla o Bradavicích, ale nejlepší bylo když vyprávěl strejda Ron, protože ten nevynechával všechny průšvihy, které měli s mým tatínkem. Už se prostě nemůžu dočkat.

Na nástupišti devět a třičtvrtě se hromadili studenti, kteří se loučili s rodinou a nastupovali do vlaku, který táhla červená lokomotiva. Mezi nimi byla i drobná dívka s černými vlasy a zelenýma očima, která měla v ruce klec s kočkou. Právě nastupovala do vlaku s úsměvem na tváři.