3.kapitola

30. srpna 2009 v 19:03 | Felis
Tak a je tady další kapitola. Do další neděle už asi nic nepřibyde, protože jedu na goučko a vracíme se až v neděli. Jinak přes školní rok nevím jak budou kapitoly přibývat, protože jdu teďka do prváku na gymplu a netuším jak to budu zvládat.

Felis
NEJLEPŠÍ DÁREK
Prázdniny utíkaly nezastavitelným tempem. Teda alespoň mě to tak připadalo. Po prvním týdnu jsme se přemístili do mého domu a začali jsme si užívat prázdniny bez dozoru rodičů. V Síriusově domě už nikdo nebyl, protože už to nebyl hlavní štáb řádu. Řád se rozpadl po prohře Voldemorta a pochytání většiny smrtijedů. Momentálně byla přesně polovina prázdnin a slavili jsme mé narozeniny. Já, oslavenec, jsem si na to samozřejmě ani nevzpomněl a tak mě velice překvapilo, když jsem vešel do kuchyně a tam na ně ze všech stran dolehla věta . "Všechno nejlepší k narozeninám. Harry." Málem jsem při tom šoku proklel Hermionu. Tak jsme slavili a ještě ten večer jsem se dozvěděl něco v co jsem ani nedoufal. Byli to moje nejlepší narozeniny.

Dostal jsem hodně dárků, co budu potřebovat až se stanu bystrozorem, nebo co se hodí na škole. Byl to takový ten Praktický typ dárků. Moc se mi líbili a věděl jsem, že je využiji na plno. Když už mi všichni popřáli, já jsem si rozbalil dárky, tak jsem šel nahoru si je odnést. Byl jsem tak nadšený pro narozeniny, které mívám každý rok, že jsem si nevšiml Ginny, která se potichu odebrala za mnou. Došel jsem do pokoje, položil si věci na postel a slyšel jsem jak se za mnou dveře zavřely. Poplašeně jsem se otočil a uviděl jsem usmívající se Ginny.
"Ráda bych ti popřála Harry."
"Ale Ginny, vždyť si mi dala ti knížku společně s Ronem a Hermionou." Protestoval jsem
"Ale to byl společný dárek. Já bych ti chtěla dát něco víc osobnějšího, něco co tě víc potěší, než kniha, která je sice praktická, ale až ji dočteš, tak už ti bude na nic." Řekla přesvědčeně Ginny a podala mu malinkatý dáreček. "Snad se ti bude líbit" řekla ještě a čekala až to rozbalím. Byl v tom zabalený stříbrný řetízek s přívěškem. Byl to stříbrný přívěšek kočky. Byl to jenom její obrys a byla ve skoku. (pozn. Autora: značka PUMA, tak něco takovýho si představte.)
"Je nádherný Ginny." Řekl jsem upřímně a neustále jsem se díval na přívěšek. "Proč vůbec kočka??" podíval jsem se na ni s otázkou v očích.
"Vždycky se mi tak nějak hodila k tobě." Řekla a přiblížila se blíž k němu. "Víš, musím se ti k něčemu přiznat. Já tě nepřestala milovat od toho co jsem se s tebou rozešla. To Erik se mě zeptal jestli s ním nebudu chodit. Nikdy se mi nelíbil, ale přesto jsem řekla ano. Nejspíš jsem myslela, že on mě nahradí tebe. Posledních pár měsíců jsme si přestali tak rozumět a před měsícem jsem se s ním rozešla. Hermioně jsem nic neříkala, měla už tak hodně starostí s Ronem. Myslíš, že by jsme se někdy mohli dát zase dohromady??" zeptala se Ginny a šla ještě blíž. Teď nás dělil sotva krok.
Já jsem se nemusel rozmýšlet dlouho. Věděl jsem co cítím už nějakou tu dobu a tak jsem udělal poslední krok k ní a políbil ji, potom jsem se odtáhl a pošeptal ji do ouška. "Miluji tě Ginny. Celou tu dobu a tohle je ten nejlepší dárek." Ona se usmála za začala mě líbat. Vyrušilo nás až zavolání zdola.
"Harry!! Kde jsi?? Jde se slavit!!" Byl to Ron. Vzal jsem Ginny za ruku a šel sní dolů. Slavili jsme až do rána a popravdě si nepamatuji jak jsem se dostal na půdu, do sena, kde dřív bydlelo Klofan. Ale vím, že mi potom bylo pěkně špatně a všechno mě svědilo ještě týden od toho sena.

Od oslavy uběhl týden jako voda. S Ginny jsem se domluvil, že až budu na škole, tak se budeme scházet každou sobotu buď v Síriusově domě nebo v doupěti. Nevěděl jsem jestli to bez ní přežiju. S Ginny jsem byl každou možnou chvilku a když ne, tak mi po ní bylo hrozně smutno. Na Ginny bylo poznat, že cítí to samé.
Seděli jsme v jídelně. Bylo krátko po obědě a já s Ronem a Ginny jsme si povídali. Hermiona se četla Denního věštce a mračila se u toho, čehož si jako první všimnul Harry.
"Co se děje??"
"Možná sis toho nevšiml, ale začínají zase útočit smrtijedi. Dřív to vypadalo, jako náhodné přepadení, ale já si odebírám věštce každý den, takže jsem si všimla, že to je jako zorganizované. Musí mít nějakého vůdce, který nechce být prozrazen a tak dělá útoky "jako" náhoda. Akorát mě zaráží, proč jsi si toho nevšiml ty??" řekla a obrátila se na Harryho "Chodíš na ŠB a nevšimneš si toho??"
"Na ŠB můžeš dostat jenom jednu sovu týdně a zase jenom jednu sovu můžeš odeslat. Mají to tak udělané kvůli utajení polohy. Sovám, které chytí, protože jsem už dostal jednu zprávu za týden, zničí dopisy a mě oznámí, že mi někdo psal, takže když jsem dostal denního věštce tak to byl pro mě zázrak. Jistě víte, že jsem si s někým z vás psal každý týden."
"Tak to by potom vysvětlovalo ty dopisy, na které si neodpověděl." Poznamenal Ron
"Mají to tak i kvůli studentům, aby nebyli znepokojeni se zprávami a mohli se nerušeně učit. Je to trochu divné. Ale zpět k tématu. Hermiono, proč se ti to zdá jako zorganizovaný útok??"
"Byli napadeni Woodovi, bylo to ještě před prázdninami. Oni pomohli řádu získávat různé informace. Týden potom. Brownovi. Byli to pracovníci na ministerstvu. Brumbál měl od nich ty nejpřesnější informace. Dva týdny. Kingsley. To se asi nemusím ani vyjadřovat. Týden. Matka Tonks. Sháněla pro Brumbála informace a velice pomáhala řádu. Ministerstvo se přikloňuje k náhodné nehodě, která bylo ovšem velice podezřelá. No prostě se něco takového stane jednou za sto let. A teď. Artur Weasley. Zase náhoda. Alespoň podle ministerstva. Někdo tohle plánoval a chce aby se o něm nevědělo. Což se mu daří."
"Jak by taky ne. Možná si toho někdo všimnul, ale nikdo si nepřizná, že by zase ta doba měla nastat. Lidé si chcou odpočinout a neumí, nebo spíš nechtějí si všimnou takových podezřelých napadení. Informujeme řád, ať si dá pozor. Je Ronův taťka v pořádku??" zeptal se Harry
"Je. Naštěstí jim to nevyšlo. Jdu informovat Weaslyovi a ještě některé členy. Oni to předají dál. Řekla Hermiona a už ji nebylo.
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Auša Auša | 30. srpna 2009 v 21:43 | Reagovat

hezká kapitola, i když Ginny nemám ráda :D. Jsem zvědavá, kdo Smrtijedy organizuje :)

2 Saskya Saskya | Web | 31. srpna 2009 v 13:18 | Reagovat

peknéé.. :-) tiež Ginny veľmi nemusím :)

3 Scarlett Scarlett | 12. září 2009 v 12:48 | Reagovat

pěkné, těším se na další pokračování

4 Scarlett Scarlett | Web | 12. září 2009 v 15:25 | Reagovat

Tady jsou moje new blog! taky změn SB.

5 Naja Naja | Web | 28. září 2009 v 14:41 | Reagovat

Ahoja ráda spřátelím :-) teda jestli o to ještě stojíš :-)

6 Felis Felis | 28. září 2009 v 17:22 | Reagovat

[5]: jidtě že stojím :-D

7 Hančus Hančus | 4. října 2009 v 11:56 | Reagovat

hm hm......že by je organizoval Malfoy?

8 Scarlett Scarlett | Web | 10. října 2009 v 22:40 | Reagovat

Ahoj, Felis, kdy přidáš pokráčko? Už je to dlouho co nic nepřibilo. Už něco napiš!
Tvoje SB

9 Felis Felis | 11. října 2009 v 19:34 | Reagovat

[8]: Budu se snažit něco přidat, ale nic neslibuju. Já jsem první rok na gymplu, takže teďka nestíhám plus je brácha v nemocnici a já za ním dost často jezdím :-(

10 boss boss | 25. října 2009 v 17:11 | Reagovat

velmi dobra poviedka :) sa neviem dockat kedy bude dalsia kapitola

11 Beltrix Beltrix | Web | 22. února 2010 v 18:39 | Reagovat

Nooo... zajímá mě kdo to asi organizuje... nejspíš ten tajemný Mord, co? Ale kdo to jen může být?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama